Rezidenciale / Me qira / Apartament
id : 156
Siperfaqe: 145m2 Dhoma: 3 Banjo: 2 Kati: 4th floor Viti i ndertimit: 0 Parking: 0 vende Zona: Blloku
554
Apartament Me qira Ibrahim Rrugova Tirane
900 €
mujor
Ne nje nga zonat me ellitare per banim ne kryeqytet jepet apartament me qira totalisht i mobiluar. Pozicionohet ne katin e katert te banimit ne nje ndertim cilesor. Pallati ka administrim dhe roje 24h. Apartamenti eshte i organizuar ne dy dhoma gjumi dhe nje ambient ndenje bashke me kuzhinen. Dy tualete dhe dy ballkone. Perdorimi aktual i tij eshte residencial por mund te adaptohet lehte dhe ne zyra.
Ajer i kondicionuar Ndertese e re Ashensor Prane transportit publik E mobiluar Internet Satelit
Vendndodhja dhe komuniteti
Zona ne fjale, ndryshe njihet si zona e ish Bllokut ne Tirane . Ne zone jane te perqendruar disa nga selite e disa institucioneve Bankare te nivelit te dyte ne vend, selite residenciale te disa prej sellive diplomatike, perfaqesite e disa prej kompanive me te medha te huaja qe operojne ne tregun vendas etj. Infrastuktura rrugore dhe me gjere i eshte nenshtruar rikonstruksioneve totale, duke e shndrruar ne ate ne arterien me te rendesishme te kryeqytetit. Persa i perket komunitetit, dallohen residencat e shume banoreve te huaj residente te perkohshem ne vend, njerz me me influence ne vend si bisnezmene politikane etj. Ne zone dallohen ndertime te reja cilesore deri ne 14 kate qe e kane permbysur gjithe strukturen e ndertimit ne Tirane. Pothuajse ne gjithe rruget vrehen ndertime te reja te cilat permbushin nevojat e qytetareve qe zgjedhin kete zone per te banuar. Sot me planin e ri urbanistik te Tiranes te miratuar se fundmi ne zone nuk priten te ndodhin ndryshime te medha persa i perket ndertimeve te reja. Ajo do te mbetet nje zone e mbrojtur. Ne zone nderthuren disa nga nyjat e transportit publik qe ofrojne sherbime ne kryeqytet.
Ibrahim Rrugova, Tirane
Enkelejd Caslli
Ekspert imobiliar
Agjent

Cel: +355676000222
Tel: +35545800201


More details