Rezidenciale / Me qira / Apartament
id : 520
Siperfaqe: 60m2 Dhoma: 2 Banjo: 1 Kati: 3rd floor Viti i ndertimit: 2009 Parking: 0 vende Zona: Fakulteti i gjuheve te huaja
704
Apartament Me qira Rr. Elbasanit Tirane
400 €
mujor
Apartament 1+1 me qira. Pozicionohet ne katin e trete te nje ndertimi te ri. Apartamenti eshte i mobiluar mire, i shtruar me parket dhe me nje orientim mjaft te mire. Ne dispozicion te apartamentit eshte dhe nje garazh.
Ajer i kondicionuar Ndertese e re Garazh Prane transportit publik E mobiluar Instalime elektrike Sherbimet shendetesore
Vendndodhja dhe komuniteti
Zona ne fjale eshte nje prej zonave me te mira ne Tirane. Aty jane te perqendruara shumica e selive diplomatike te fuqishme te atashuara ne Tirane, selite e institucioneve me te rendesishme ekzektuve dhe ligjore dhe Radio Televezioni Publik Shqiptar dhe disa nga hotelet me te mire ne kryeqytet. Se fundmi aty jane ndertuar dy nga objektet me cilesore komerciale te tipit zyra ku jane te perqendryuar disa nga kompanite me te medha evropiane e boterore me seli ne Shqiperi. Pjesen fundore te saj e ze stadiumi me i madh ne vend, ai Kombetar Qemal Stafa. Parku i Madh i Tiranes eshte mushkria e zones. Persa I perket komunitetit ai eshte ne shumicen autokton por pas vitit 2000 me ndertimet e reja qe jane ndertuar ne zone ky raport ka filluar te permbyset . Ne zone dallohen ndertime te reja deri ne 24 kate te cilat jane me cilesoret te ndertuara ne kryeqyetet me hapesira te konceptuara per zyra dhe banim. Zona ne fjale njihet si nje nder zonat me te gjelberuara te kryeqytetit dhe teper cilesore dhe elitare per banim. Sot me planin e ri urbanistik te Tiranes te miratuar se fundmi, zona ne pjese te ndryshme do te pesoje ndryshime me ndertime te reja por jo me shume se 5-8 kate. Disa nga vilat jane shendrruar ne restorantet me te mira ne kryeqytet. Institucionet shkollore dhe shendetsore shteterore dhe private dhe ato te arsmimt te larte dhe qendra me e madhe studentore ne Shqiperi jane pjese e integruar e kesaj zone.
Rr. Elbasanit, Tirane
Enkelejd Caslli
Ekspert imobiliar
Agjent

Cel: +355676000222
Tel: +35545800201


More details