Komerciale / Për shitje / Zyre
id : 349
Siperfaqe: 300m2 Dhoma: 4 Banjo: 2 Kati: 7th floor Viti i ndertimit: 2008 Parking: 2 vende Zona: Qendres
24437
Zyre Per shitje Rr Dibres Tirane
1300 €
per m2
Ne nje kompleks residencial dhe komercial te ndertuar se fundmi ne Tirane shitet nje ambient komercial e tipit zyre. Hyrje e dedikuar, ashensor privat, sistem aspirimi dhe kondicionimi qendror. Mundesi e mire investimi duke perzgjedhur katin ose katet qe deshironi.
Ajer i kondicionuar Parking Ndertese e re Ashensor Prane transportit publik Papafingo Qender kulturore Internet Telefon Instalime elektrike Satelit Sherbimet shendetesore
Vendndodhja dhe komuniteti
Zona ne fjale ndryshe njihet si zona e Qendres Historike te Tiranes. Kohe me pare aty kane qene te perqendruara te gjitha punimet artizanale te Tiranes perfshi dhe pazarin karakteristik.Ky zanat eshte trasheguar brez prezi dhe sot eshte me I perqendruar ne ate te pazarit te ri. Ne zone jane te perqendruar shumica e institucioneve shteterore kulturore artistike dhe hoteli me kapacitetin me te madh ne Tirane qe njihet ndryshe si 15kateshi ose Tirana Internacional . Infrastuktura rrugore I eshte nenshtruar rikonstruksioneve totale perfshi dhe Bulevardin Deshmoret e Kombit I cili po peson nje ndryshim rrenjesor me zgjatimin e tij drejt parkut te madh te Tiranes Moderne. Persa I perket komunitetit ai eshte ne shumicen autokton por pas vitit 2000 me ndertimet e reja qe jane ndertuar ne zone ky raport ka filluar te permbyset . Ne zone dallohen ndertime te reja cilesore deri ne 12 kate qe e kane bere me vitale jetesen aty. Ambientet komerciale dhe te banimi, ky eshte konceptimi I ndertiemve te reja. Galeria eshte nje mini qender tregtare qe ploteson nevojat e komunitetit qe banon aty. Zona eshte pika fundore e gjithe transportit public ne kryeqytet. Aty ndodhen disa nga institucionet shkollore dhe shendetsore me te vjetrat ne kryeqytet.
Rr Dibres, Tirane
Dritan Ballgjini
Ekspert imobiliar
Administrator i zyres

Cel: +355676000330
Tel: +35545800201


More details